O tym, że sport może być wesołą zabawą przekonały się świetliczaki z I klasy, biorąc w dniu 30 października udział w zabawach ruchowych przygotowanych przez wychowawców : J. Lisek, U. Pelc.

Celem przeprowadzonych zajęć sportowych była integracja dzieci, uczenie zasad współpracy a także propagowanie zdrowego stylu życia. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach :

  1. ,, Ziemniaczana koszyków”
  2. ,, Kasztanowy slalom”
  3. ,,Kulawy lisek”
  4. ,, Wyścig z dynią”

Po konkurencjach sprawnościowych przeprowadzone zostały ćwiczenia gimnastyczne, które prowadziła p. Monika  Rycyk. Po intensywnej gimnastyce całego ciała przyszedł czas na tańce, pani Monika zatańczyła  z dziećmi Makarenkę i Czekoladę. Ostatnim zadaniem z jakim przyszło się zmagać świetliczakom była konkurencja związana z odgadywaniem zagadek związanych z sporem.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał medal ,, Sportowiec na medal”. Gratulujemy wszystkim naszym pierwszoklasistom i mamy nadzieję, że każde dziecko zrozumiało, że sport to podstawa i dobra zabawa.