W dniu 12 października uczniowie klas pierwszych wzięli udział w zajęciach edukacyjnych „Bezpieczne sieciaki” prowadzone przez p. Justynę Lisek.

Głównym celem programu jest wdrażanie uczniów klas pierwszych do bezpiecznego korzystania z zasobów sieci.

Na pierwszych zajęciach uczniowie zostali zapoznani nie tylko  z  korzyściami jakie daje nam Internet, ale również z zagrożeniami istniejącymi w sieci.

W czasie realizacji programu uczniowie poznali w jaki sposób reagować na niebezpieczeństwa w wirtualnym świecie oraz jak ich uniknąć. Dzieci zostały wyczulone na to, by były ostrożne przy podawaniu prywatnych danych. Uświadomiły sobie także, że nie można ufać osobom poznanym w sieci, ani też we wszystko co o sobie mówią. Uczniowie poznali również netykietę- Kodeks Dobrego Zachowania w Internecie. Kolejnym tematem, z którym przyszło zmierzyć się dzieciom był hejt. Poznały czym jest hejt w Internecie i jakie ma skutki w życiu osobistym, w jaki sposób objawia się hejt oraz jak sobie z nim radzić. Uczestnicy spotkania zostali zapoznani z konsekwencjami hejtu. Na koniec zajęć uczniom zostały przedstawione konsekwencje ze zbyt długiego korzystania  z komputera, tabletu czy smartfona.