VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

W dniu 01.10.2020 r. w naszej szkole odbyło się VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. Organizatorami konkursu są Fundacja „Zawsze warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W konkursie wzięło udział 36 osób.
Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy na temat poprawnej polszczyzny oraz wiedzy z zakresu kultury i historii narodowej. W tym roku tekst dyktanda dla uczniów klas IV-VI nosił tytuł „Gawęda o twórcach harcerstwa”, a dla klas VII-VIII „O zdrową Rzeczpospolitą”.
Uczniowie musieli zmagać się z trudną polską ortografią nawiązującą do znanej polskiej historii. Do następnego etapu dostały się osoby, które uzyskały powyżej 75%:
Grupa IV-VI:
Czech Krzysztof
Heichel Maciej
Biłas Jakub
Sobolak Oliver
Kocaj Jan
Grupa VII-VIII:
Bochniarz Zofia
Marczak Daria
Dolińska Vanessa
Woźny Victoria 
Lorenc Roksana
Oleniacz Rafał
Bonk Milena
Drwięga Gabriela
Kopczak Karolina
Łajkosz Pola
Mataczyński Oskar
Gratulujemy! II etap wojewódzki odbędzie się 28.10.2020r.o godz. 13:00 w szkole.