Akcja „Adopcji Serca”

Uczniowie klasy 7a,  zaangażowali się  w niesamowitą akcję szkolnego wolontariatu – „Adopcja Serca”. Jest to forma pomocy ubogim, pokrzywdzonym przez los dzieciom z krajów afrykańskich, poprzez comiesięczne nieduże opłaty. Składają się one na wyżywienie, odzież, kształcenie, ochronę zdrowia oraz na zaspokojenie innych potrzeb.
Jest to o tyle niezwykła akcja, że my, jako darczyńcy znamy z imienia i nazwiska naszego podopiecznego.
Dziewczynka, którą zdecydowaliśmy się zaadoptować ma na imię Elia Isabel Ferreira. Urodziła się 2 sierpnia 2009 roku. Pochodzi z Wysp Zielonego Przylądka (Cabo Verde) i mieszka w miejscowości Ponta do Sol na wyspie Santo Antão. Obecnie uczęszcza do piątej klasy szkoły podstawowej.
Myślę, że ta akcja uświadomiła nam wszystkim, jakimi jesteśmy szczęściarzami, mając dostęp do darmowej edukacji i wszystkich środków potrzebnych do życia.
To dla nas tak niewiele, te symboliczne parę złotych, dla kogoś natomiast może znaczyć to szansę na przyszłość.

tekst:  Gabrysia Słysz 7a