Dnia 18 września klasy 1A i połowa klasy 1B wraz z wychowawcą – p. Justyną Lisek wykorzystując piękną przyrodę i uroki jesieni udali się do parku w poszukiwaniu darów, które przyniosła pani jesień. Park odkrył przed pierwszoklasistami swe piękno. Dzieci podziwiały jesienne barwy, słuchały odgłosów przyrody, bacznie przyglądając się korze drzew i liściom rozmawiając o  zwierzętach i ptakach żyjących w parku. Jesień obdarzyła dzieci kasztanami, żołędziami i pięknymi liśćmi, które wykorzystane zostały do wykonania nietypowych prac plastycznych – „Jesienne fryzury z  darów natury”. Kreatywność dzieci podczas tworzenia prac była zaskakująca. Ich zaangażowanie i  pomysłowość w czasie pracy przyniosła niezwykłe efekty czego dowodem jest gazetka na szkolnym korytarzu.

Celem wycieczki było rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci, wyzwolenie w  nich kreatywnej postawy a także integracja uczniów. Był też czas na bieganie i zabawy. Największą frajdą, która sprawiła dzieciom wiele radości było baraszkowanie w miękkim i pachnącym dywanie z  liści, poszukując kasztanów i żołędzi. Park okazał się wspaniałym miejscem na aktywny wypoczynek i spacer. Siłownia na wolnym powietrzu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród dzieci wywołując w nich wiele pozytywnych emocji.

Tekst: Justyna