Uspokajamy wszystkich przestraszonych tytułem, nasze pierwszaki są bardzo grzeczne i nie muszą obawiać się policji:)
Pani policjantka oraz jej trzej współpracownicy odwiedzili dziś naszą szkołę aby jak zawsze na początku roku szkolnego przekazać najmłodszym uczniom ważne zasady ruchu drogowego, potrzebne wszystkim w drodze do szkoły. Najpierw, w bardzo interesujący sposób opowiedzieli jak należy zachowywać się w pobliżu jezdni, na co zwracać szczególną uwagę oraz czego unikać. Potem prowadzili rozmowę z dziećmi, zadając pytania oraz wyjaśniając nasze wątpliwości. Następnie wszyscy udali się na najbliższe skrzyżowania aby zdobytą wcześniej wiedzę wypróbować w praktyce pod czujnym okiem ekspertów. Troszcząc się o nasze bezpieczeństwo panowie wyposażyli uczniów i nauczycielki w odblaskowe opaski. W imieniu uczniów i wychowawców klas pierwszych serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.
Wioleta Lesiak