Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR gromadzi w wielu krajach świata dzieci i młodzież w różnym wieku proponując im rozwiązywanie testów matematycznych w jednej z sześciu grup wiekowych.  Uczestnicy  konkursu we wszystkich krajach otrzymują te same zadania wspólne dla danej kategorii wiekowej.

Głównymi nagrodami w konkursie są zagraniczne i krajowe obozy matematyczne.

W bieżącym roku szkolnym odbyła się XXIX edycja konkursu.

W związku z zawieszeniem zajęć w szkołach Komitet Organizacyjny Konkursu Kangur Matematyczny podjął decyzję o przeprowadzeniu konkursu zdalnie. Konkurs właściwy, który odbywał się w dniach 2 – 5.06.2020 (oddzielnie dla każdej kategorii) poprzedzony był tydzień wcześniej konkursem próbnym.

Do konkursu zgłosiło się 88 uczniów naszej szkoły, a przystąpiło 73: w kategorii Żaczek – 11, Maluch – 20, Beniamin – 29, Kadet – 13.

Najlepsi w naszej szkole uzyskali wynik bardzo dobry:

Dawid Mazgaj, 3a (kat. Maluch), Milena Mołczan, 5a (kat. Beniamin), Michał Kopiec, 8b (kat. Kadet), Kacper Zuba, 8b (kat. Kadet)

Wyróżnienia uzyskali: Karolina Pietrycka, 2c (kat. Żaczek), Jagoda Fal, 4a (kat. Maluch), Jakub Biłas, 5a (kat. Beniamin), Martyna Łonyszyn, 6b (kat. Beniamin), Jadwiga Kyrcz, 6b (kat. Beniamin), Joanna Kyrcz, 6b (kat. Beniamin), Jakub Pietrzkiewicz, 7b (kat. Kadet), Milena Bonk, 7b (kat. Kadet).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Pełna lista wyników.