Tworzenie notatek zazwyczaj kojarzy się uczniom z nudną, mało atrakcyjną czynnością. Tradycyjne zapiski w zeszytach najczęściej wykorzystywane są tylko po to, by wyuczyć się ich treści na pamięć i… szybko zapomnieć. Ale można zupełnie inaczej! Przekonali się o tym uczniowie klas VIII, którzy podczas lekcji fizyki z Panem Patrykiem Nisiewiczem, nauczyli się nietypowej metody notowania zwanej „Mind Mapping”. To znany na całym świecie i stosowany w różnych dziedzinach życia sposób kreatywnego zapisywania myśli, który łączy słowa i obrazy. Tworzenie tego typu notatek wymaga dogłębnego zrozumienia i przeanalizowania materiału. Pomaga spojrzeć na dany problem czy zagadnienie w sposób całościowy, rozwija myślenie w wielu kierunkach. „Mind Mapping” stymuluje do pracy obie półkule mózgowe, co sprawia, że praca staje się efektywniejsza, a zapamiętywanie łatwiejsze. Tworzenie „Map Myśli” rozwija również wyobraźnię, aktywuje intuicję, pobudza kreatywność. Nauka staje się szybsza, łatwiejsza i przyjemniejsza, a powtarzanie materiału nie stwarza najmniejszego problemu.

Zachęcamy do obejrzenia „Map Myśli” wykonanych przez uczniów klas VIII. Brawa za kreatywność i wytrwałość podczas tworzenia!!!