Klasa 3a miała okazję zwiedzić piekarnię „Jadczyszyn”, zapoznać się z pracą piekarza, odkryć tajniki powstawania chleba. Uczniowie wcześniej zgłębiali wiedzę na temat roślin zbożowych, poznali etapy powstawania chleba, a teraz mogli przyjrzeć się  procesowi jego powstawania.  Dzieci wysłuchały informacji na temat pieczenia chleba, rozmawiały z piekarzami i poznały urządzenia służące do produkcji ciast. Oglądały też piece, magazyny do przechowywania mąki, dodatków do pieczywa, weszły do chłodni i cieplutkiego pomieszczenia, gdzie wyrasta chleb. Pod okiem fachowców upiekły smaczne ciasteczka, które ozdobiły wedle upodobań. Wszyscy  zostali też poczęstowani  pysznymi rogalikami. Dzięki tej lekcji trzecioklasiści bardziej docenią pracę piekarza, nabędą szacunku do chleba. W każdym przecież bochenku tkwi  praca rąk człowieka. Dziękujemy p. Kasi Jadczyszyn oraz wszystkim pracownikom za okazaną gościnność.