W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku, przekazuje rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej.

  1. Prosimy aby uczniowie przestrzegali podstawowych zasad higieny, w tym częstego mycia rąk z użyciem ciepłej wody i mydła oraz ochrony podczas kaszlu i kichania. Wychowawcy przypomną uczniom na lekcjach te zasady.
  2. Informuję, że w naszej szkole, w każdej łazience są sukcesywnie uzupełniane dozowniki na mydło oraz jednorazowe ręczniki, a także szczegółowe instrukcje właściwego mycia rąk. Wkrótce zakupimy również płyn antybakteryjny.
  3. Prosimy Rodziców o nieposyłanie do szkoły dzieci przeziębionych i chorych.
  4. Jeśli Rodzic lub dziecko nie mieli kontaktu z osobą chorą nie ma powodów do obaw.
  5. Jeśli Rodzic lub dziecko wrócili z terenów występowania koronawarusa i mają objawy grypopodobne, należy bezzwłocznie powiadomić  najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną oraz zgłosić się do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno – zakaźnego.
  6. Przypominamy, że Rodzicom dzieci do lat 8 w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017 poz. 1368)
  7. Więcej informacji na ten temat znajdziecie państwo na stronach internetowych:

https://gis.gov.pl/aktualnosci/przydatne-materialy-o-koronawirusie/
https://rzeszow.uw.gov.pl/komunikaty/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie-informacja-mz/

Bartłomiej Mandzelowski