Pan Maciej Kwolek mieszkaniec Bażanówki ma niecodzienne hobby, a mianowicie tworzy modele inspirowane Gwiezdnymi Wojnami. Film George’a Lucasa ma miliony fanów na całym świecie, a dla p. Maćka stał się inspiracją jego prac. Na zaproszenie do naszej świetlicy p. Maciej odpowiedział pozytywnie i 24.02.2020 odwiedził nas i opowiadał o jakże nietypowej pasji….. Od dziecka, dokładnie od 6 roku życia interesował się modelarstwem, ale wtedy nie myślał, że to hobby pozostanie z nim całe życie. Pierwsze modele były kartonowe, później pojawiły się plastikowe, często tworzone ze zdjęcia tzw.  twórczość z niczego. Tworzywem do wykonania modeli często są śmieci, ,,zdobycze z  recyklingu”, rzeczy które się zepsują nigdy nie są wyrzucane – wręcz przeciwnie zyskują drugie życie w postaci replik statków, hełmów itp.
Teraz buduje statek Sokół Millenium, czyli statek Hana Solo. Modele, które zaprezentował p. Maciej to R2-D2, Myśliwiec A-wing, hełm Lorda Wadera, głowa C-3PO, hełm szturmowca Imperium. Dzieci, szczególnie chłopców, bardzo zaciekawiła opowieść, mamy nadzieję że jeszcze się spotkamy z  pasjonatem Gwiezdnych Wojen.

Tekst: Beata Fejdasz