Klasy 1a i 1b odwiedziły bardzo gościnną Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku. Dzieci zostały oprowadzone po bazie, zapoznały się ze sprzętem, z którego na co dzień korzystają pracownicy PPSP oraz wzięły udział w zajęciach w sali edukacyjnej OGNIK. Miały tam możliwość zapoznania się z zasadami ewakuacji z pomieszczeń objętych pożarem, poznania sposobu działania sygnalizacji pożarowej (czujki dymu i tlenku węgla) oraz oświetlenia awaryjnego. Prowadzący zajęcia przypomniał też podstaw pierwszej pomocy oraz sposoby właściwego zgłaszania zdarzeń, podczas kontaktu z numerem alarmowym. Dzieci obejrzały również filmy edukacyjne. Najważniejsza jednak była próbna ewakuacja z zadymionego pomieszczenia, przeprowadzona w warunkach tzw. „kontrolowanego zagrożenia”. Dzięki takiej formie nauki dzieci będą wiedziały, jak działać w konkretnej sytuacji zagrożenia życia. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik otrzymał certyfikat „Dzielnego Małego Strażaka”.