Dnia 4.02.2020 roku, uczniowie klasy 7b mieli okazję zagrać w nadzwyczajną grę planszową, którą własnoręcznie wykonali ich koledzy z klasy – Dawid Gibała, Jan Koczera i Jakub Fedak  na potrzeby lekcji języka polskiego. Fabuła gry wzorowana była na lekturze pt.: „Dywizjon 303″. Gra była niezwykle rozwinięta, zawierała mechanizmy, dodatki do gry np. pożywienie, mikstury, monety, broń, zadania do wykonania i wiele innych.  Celem graczy była poprawna odpowiedź na pytania, by uzbierać określoną liczbę szmaragdów, to one były potrzebne, by wykonać misję, czyli wydostać się z „pułapki”, w jaką wpadli dywizjoniści, kiedy rozbił im się samolot. Musieli naprawić silnik i zdobyć paliwo.

Bardzo ciekawa historia oraz  niezwykle rozbudowana rozgrywka sprawiły, że dałoby się w nią grać godzinami, nie zważając na świat dookoła.

Gabriela Drwięga 7b