22 lutego 2020 r. w SDK odbył się kolejny Festiwal Piosenki Zuchowej i Harcerskiej, w którym tradycyjnie już 4 DH „Dolina Sanu” wzięła udział. Tegoroczne hasło przewodnie Festiwalu „ Nasz leśny dom” dobrze wpisuje się w działalność ZHP i jest zgodne z 6 punktem Prawa Harcerskiego: „Harcerz miłuje przyrodę i stara się ją poznać”. Uroczystego otwarcia Festiwalu dokonała Komendantka Hufca ZHP Ziemi Sanockiej phm. Maria Kurkarewicz witając uczestników festiwalu i zaproszonych gości. Wśród nich był druh hm. Jerzy Kwaśniewicz, który świętował 35-lecie pracy w Poczcie Harcerskiej. Atmosfera, jak zwykle na tego typu harcerskich imprezach, była pełna emocji, dobrej zabawy, wspaniałych dźwięków gitar, bębnów i głosów utalentowanych młodych ludzi. Wśród nich również naszych wspaniałych harcerzy i zuchów. Helena i Maria Głuszkiewicz wyśpiewały drugie miejsce w kategorii solistów i duetów. Również na drugim miejscu uplasowała się drużyna, śpiewając piosenki „Dom w górach” i „Wiklina”. Wielkie brawa dla całej drużyny, która wystąpiła w znacznie „odmłodzonym” składzie. Dzień 22 lutego jest dla harcerzy szczególnie ważny. Jest to Dzień Myśli Braterskiej – święto obchodzone przez skautów na całym świecie, a ustalone w dniu urodzin założyciela skautingu, sir Roberta Baden-Powella (1857) i jego żony Olave Baden-Powell (1889).W ten dzień harcerze myślą o sobie, składają sobie życzenia, przesyłają kartki, organizują różne uroczystości, akcje i imprezy. W tym dniu wszystkim naszym sympatykom przesyłamy harcerskie pozdrowienia. Czuwaj!