W naszej szkole, już nie pierwszy rok prężnie działa koło wolontariatu. Prowadzone jest ono przez p. Kopiec oraz p. Łukaszyk.
Oprócz różnego rodzaju zbiórek, akcji charytatywnych wolontariat prowadzi również cyklicznie znaną z telewizji grę „Milionerzy” dla uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.
Zabawa polega na rozgrywce między paroma wybranymi osobami. Odpowiadają oni na zadane pytania za określoną sumę „pieniędzy”, która ze skalą trudności staje się coraz większa. Kiedy uczestnik nie zna odpowiedzi może skorzystać z trzech kół ratunkowych. W momencie gdy gracz się pomyli odpada z gry. Zwycięzcą zostaje ten kto najdłużej będzie odpowiadał poprawnie.
W taki oto sposób uczniowie nie tylko świetnie się bawią ale też zgłębiają swoją wiedzę w różnych dziedzinach lub ją utrwalają. Mogą wypróbować swoje umiejętności w dochodzeniu, która z podanych odpowiedzi jest prawdziwa, a którą z nich wykluczyć.
Mam nadzieję, że koło wolontariatu dalej będzie organizować takie akcje, które nie tylko dają radość uczestnikom czy publiczności, ale również prowadzącym.
Daria Marczak kl.VI d