Piękny, stary obyczaj chodzenia w okresie Bożego Narodzenia po kolędzie jest od lat kultywowany w naszej szkole. Również w tym roku grupa kolędnicza uczniów klasy 7 a radosną nowinę o tym, że „narodził się Bóg – Dziecina” zaniosła w miejsca, gdzie radość i nadzieja są bardzo pożądane. Barwne i rozśpiewane przedstawienie kolędniczo –  jasełkowe, przygotowane pod kierunkiem pań: Joanny Twardak i Sabiny Wdowiak, nasi uczniowie zaprezentowali w Domu Bezdomnego Inwalidy im. Św. Brata Alberta, w Domu Opieki Społecznej „Światło nadziei” i  na Oddziale Dziecięcym sanockiego szpitala. Zakolędowali również razem z uczniami klas pierwszych SP 2 i SP 8 – już tradycyjnie – w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Kolędnicy wszędzie byli przyjmowani z wielką życzliwością, a występy kończyły się wspólnym śpiewaniem kolęd.