5 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się finał programu muzycznego The Voice of Dwójka. Gośćmi honorowanymi, którzy kibicowali finalistom byli: p. Wiesława Skorek – dyrektor MDK, dyrektor Szkoły muzycznej – p. Tomasz Tarnawczyk, dyrekcja szkoły oraz przyjaciele ,,sztabu Voiców” – p. Amelia Piegdoń, p. Paulina Kurasz, zespół muzyczny MA oraz jurorki, które od września słuchały, trenowały i całym sercem wspomagały swoich podopiecznych – p. Patrycja Baran ( PWSZ), p. Aneta Świder (PWSZ), p. Alicja Łukaszuk (SP2). W bajkowej dekoracji i niesamowitej atmosferze swoje talenty prezentowali finaliści THE VOICE OF DWÓJKA:
I miejsce i nagroda publiczności – Marika Pelczarska
II miejsce – Igor Płoucha
III miejsce – Maja Czopor
Wyróżnienie otrzymali:
Helena Głuszkiewicz
Anna Marczak
Armena Szczudlik
Aleksandra Szałajko
Jakub Szczurzydło
Oraz zdobywca głównej nagrody, jaką jest nagranie płyty w MDK – Wiktor Izdebski, który oczarował jurorki i publiczność interpretacją utworu Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”.
Wszyscy finaliści otrzymali drobne nagrody, w tym ,,ufundowaną „ przez dyr. SM p. Tomasza Tarnawczyka – miejsce w Szkole muzycznej bez wstępnych egzaminów. Serdecznie dziękujemy !!!
I edycja programu muzycznego The Voice of Dwójka dla klas I-III wzbudziła wiele emocji, pozwoliła kształtować uzdolnienia muzyczne.
Do usłyszenia za rok – organizatorki The Voice of Dwójka p. Justyna Lisek i p. Magdalena Bodziak.

Tekst: Justyna Lisek