10 grudnia uczniowie klas szóstych obejrzeli spektakl „Nad przepaścią” w wykonaniu teatru  „Inspiracja” z Krakowa. Bohaterowie spektaklu, to dwójka przyjaciół połączonych wspólną pasją wspinaczki sportowej. Hobby, któremu się poddają, wymaga lojalności wobec partnera, zaufania do drugiej osoby i odpowiedzialności. W pewnym momencie wartości te zostają poddane ciężkiej próbie wynikającej z zafascynowania jednego z bohaterów „luzackim” stylem życia, z atrybutami pozornej wolności w postaci używek i „wspomagaczy” różnego rodzaju.
Sens całego spektaklu nie sprowadzał się do pokazania procesu upadku młodej osoby, ale do konieczności stawiania sobie życiowych celów i nabierania umiejętności dążenia do nich. Była to opowieść o potrzebie pasji i konsekwencji niezbędnej do realizacji swoich marzeń.