28.11.2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli szansę doświadczyć bezpośredniego kontaktu z językiem angielskim w bardzo atrakcyjnej formie, poprzez udział w spektaklach teatralnych przygotowanych przez Centrum Teatralne z Krakowa.
Przedstawienie „Little Red Riding Hood” było przeznaczone dla uczniów klas 5 -6 .Ta popularna bajka dość mocna odbiegała od wersji oryginalnej, jednak pełna humoru z  wplecionymi wyrażeniami oraz piosenkami w języku angielskim, pozwalała doświadczyć wspaniałej zabawy połączonej z nauką a wszystko to w klimacie obcowania z kulturą teatralną.
„Peter Black” – przedstawienie dla klas 7 -8  opowiadało historię człowieka, który w ciągu jednego dnia stracił dosłownie wszystko. Bohater, zaczynając wszystko od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele nauczył się cenić w życiu to, co naprawdę ważne.
Aktorzy grający w przedstawieniu mówili tylko w języku angielskim, a odgrywane przez nich postacie posługiwały się różnym akcentem i sposobem wymowy. Udział w spektaklu był świetną okazją do doskonalenia znajomości języka angielskiego oraz dostarczył naszym uczniom satysfakcji oraz pozytywnych doświadczeń, związanych z nauką tego języka.
Tekst:  Agnieszka Kopiec