20 listopada 2019r. odbył się  w naszej szkole XI Międzyszkolny Turniej Ekologiczny „Eko-Dzieciaki”.
W tym roku udział w nim wzięły dzieci z SP nr 3, SP nr 7, SP nr 8, SP nr 9 w Sanoku, SP w Bóbrce, SP w Jaćmierzu, SP w Łukowem, SP w Ustrzykach Dolnych oraz uczniowie naszej szkoły.
Drużyny wystąpiły w następujących składach:
SP 2 Sanok – Krzysztof Czech, Kornel Kaszubowicz, Jakub Szczurzydło, Szymon Tymczak
SP 3 Sanok – Wojciech Matiaszowski, Antonina Nazarko, Gabriel Senuś, Michał Kopczyk
SP 7 Sanok – Maja Władyka, Laura Drwięga, Emilia Łukaszyk, Jonatan Starego
SP 8 Sanok – Natalia Futryk, Wiktor Sobieszczuk, Zofia Moczarny, Urszula Czopor
SP 9 Sanok – Maja Sowa, Oliwia Stankiewicz, Zofia Surowiak, Michalina Mączałowska
SP Bóbrka – Kacper Kiełbasa, Kamil Mularczyk, Michał Pasławski, Tomasz Duś
SP Jaćmierz – Adam Witek, Filip Wacławski, Julia  Dąborowska, Mateusz Rysz
SP Łukowe –  Mikołaj Tokarz, Błażej Furdak, Michał Misiura, Piotr Stusik
SP 2 Ustrzyki Dolne – Jakub Sygut, Oskar Jania, Ignacy Lechowicz. Antoni Dadej
Uczniów do konkursu przygotowywały Panie: Maria Łukaszuk, Wiesława Królicka – SP 2, Agata Midura – SP 3, Ewelina Sokołowska – SP 7, Renata Zagórska, Karolina Mróz, Janina Jedziniak, Renata Głuszyk – SP 8, Maria Wołtosz SP 9, Joanna Mrzygłód – SP Bóbrka, Urszula Stączek, Iwona Nowak – SP Jaćmierz, Bogusława Groń, Maria Ogarek – SP Łukowe, Ewa Tomczak, Maria Fuksa, Ewa Markulis – SP 2 Ustrzyki Dolne.
Czteroosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w dziesięciu konkurencjach. Zadania sprawdzające wiedzę z zakresu ekologii przeplatały się z zabawami sprawnościowymi również związanymi tematycznie z konkursem.
Jury obradowało w składzie: przewodnicząca – pani dyrektor Alicja Staruchowicz- Pastuszczak, pani Maria Fuksa oraz Ewelina Sokołowska.
Po wykonaniu wszystkich zadań konkursowych jury podliczyło punkty i ogłosiło wyniki.
I miejsce – SP nr 7
II miejsce – SP nr 2
III miejsce – SP nr 8
Na zakończenie turniejowego spotkania rozdano nagrody i dyplomy dla poszczególnych zawodników, dyplomy dla szkół, a dla zwycięskiej drużyny także „ananasowo- orzechowy” puchar.
Konkurs opracowały i przeprowadziły: panie Mariola Brygidyn, Małgorzata Czaban, Agnieszka Polańska i Anna Żółkiewicz.
Zapraszamy chętne szkoły z Sanoka i okolic do udziału w następnym  Turnieju „Eko- Dzieciaki” już za rok.
tekst: Anna Żółkiewicz