Dnia 19.11.2019r. w świetlicy szkolnej odbył się Festiwal Piosenki Ludowej. Tego typu impreza o charakterze ludowym zorganizowana została w naszej świetlicy po raz pierwszy, ale mamy nadzieję, że nie ostatni, gdyż cieszyła się dużym zainteresowaniem. Muzyka ludowa istnieje od najstarszych czasów, jest kulturą duchową naszego narodu, chcąc zachować tę tradycję musimy śpiewać z dziećmi piosenki ludowe.
Nasz Festiwal uświetnili zaproszeni goście, członkowie Kapeli Ludowej ,,Lisznianie”. Panowie zaprezentowali stroje ludowe- rzeszowskie i doliniańskie. Dostojności całemu spotkaniu dodały pięknie wykonane dekoracje i dzieci ubrane w stroje ludowe. Było barwnie i kolorowo.
Jury pod przewodnictwem pana dyrektora B. Mandzelowskiego przyznało nagrody w dwóch kategoriach.

W kategorii ,,DUETY”:
I miejsce- kl. 3    Gabriela Rabicka, Marika Pelczarska      ,,Jarzębina czerwona”
II miejsce-kl. 1    Emilia Lasik- Suwała, Kacper Malik        ,,Krakowiaczek jeden”
III miejsce- kl.1   Pola Andrzejewska, Nina Stańko          ,,Czerwone jabłuszko”

W kategorii ,,SOLISTA”:
I miejsce-kl.2       Mateusz Gagatko               ,,Pognała wołki”
II miejsce- kl.3     Wiktor Izdebski                  ,,Góralu czy Ci nie żal”
III miejsce-kl.3     Anna Marczak                    ,,W moim ogródeczku”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanych występów!
Festiwal przygotowały i poprowadziły p. Beata Fejdasz, p. Magdalena Bodziak i p. Justyna Lisek.

Tekst: Beata Fejdasz