16 i 17 listopada zespół „Przyjaciele z Dwójki” brał udział w IV Konkursie Piosenki Niezłomneji Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „Kima”.
Konkurs odbywał się w Krakowie w Muzeum Armii Krajowej i miał zasięg ogólnopolski.
W komisji zasiadali: dr Małgorzata Chyła – Akademia Muzyczna w Krakowie, Joanna Święszek – Filharmonia Krakowska, dr Jerzy Łysiński – Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków, Filharmonia Krakowska, dr Robert Zapart – pełnomocnik w Polsce Fundacji AK w Londynie, Mateusz Prendota – Prezes Stowarzyszenia Passionart.
Zespół czyli: Julia Cybuch, Martyna Cybuch, Oktawia Gerhardt, Karolina Mołczan, Wojciech Putyra, Amelia Szmidt zaprezentował dwa utwory: „Sierpień 44” oraz „Na znojną walkę” w kategorii zespoły do 8 osób dzieci 10-13.
W kategorii soliści dzieci 10-13 lat zaprezentowała się Julia Cybuch z piosenką „Idą pancry na Wujek”.
Uczestnicy sobotni wieczór spędzili na podziwianiu najpiękniejszych miejsc Krakowa. Niedzielne popołudnie to koncert galowy w Kinie Kijów na którym ogłoszono wyniki.
Zespół w swojej kategorii zajął 3 miejsce, Julia otrzymała wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy młodym artystom tak wielkiego sukcesu!
teskt: Sabina Wdowiak