W czwartek, 7 listopada, uczniowie klasy 1a udali się z wizytą do Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku.  Celem tej niecodziennej wizyty było poznanie pracy bankowca i specyfiki pracy w banku.
W ramach wycieczki edukacyjnej mieliśmy możliwość obserwować pracę bankowców, zwiedzić ciekawe, nieznane nam bankowe miejsca oraz poznać działanie wielu tajemniczych urządzeń.  Obserwowaliśmy działanie liczarki do banknotów, dowiedzieliśmy się czym jest bankomat, wpłatomat, bilon.  Zostaliśmy zapoznani ze sposobem sprawdzania autentyczności banknotów. Mieliśmy okazję samodzielnie sprawdzić, jakie zabezpieczenia posiada oryginalny banknot. Było to dla nas bardzo ciekawe doświadczenie. Ponadto dowiedzieliśmy się, że w banku możemy przechowywać nie tylko pieniądze, ale również ważne dokumenty czy biżuterię. Miejscem do przechowywania wartościowych przedmiotów jest skrytka bankowa, zatem był to kolejny punkt naszej wycieczki. Na koniec zajrzeliśmy do pomieszczeń, do których klienci banku nie zaglądają. Podpatrzyliśmy pracę pani księgowej oraz innych pracowników.
Podsumowaniem wizyty było sprawdzenie naszej wiedzy na temat pracy w banku. Udowodniliśmy, że uważnie śledziliśmy przebieg wycieczki i żadna informacja nam nie umknęła. W nagrodę otrzymaliśmy drobne upominki. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia. Dziękujemy za zaproszenie i ciekawą, pouczającą lekcję.