Uczniowie klas pierwszych oraz 2b i 2c odwiedzili Teatr „Maska”, gdzie mieli okazję uczestniczyć w spektaklu pt. „Hachiko”. Obejrzeli historię niezwykłej przyjaźni, historię, która wydarzyła się naprawdę, prawie sto lat temu w Japonii. Jej główny bohater to pies rasy akita o imieniu Hachiko. Jego historia to dowód na to, że zwierzęta obdarzają swoich właścicieli prawdziwą miłością i pozostają z nimi do ostatnich chwil życia. Poruszająca historia życia wyjątkowego psa wyzwoliła w dzieciach wiele emocji: od łez smutku do radości i swobodnego śmiechu. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w spektaklu, przeżywając i  żywo reagując na zmiany akcji. Po przedstawieniu dzieci z klas drugich odwiedziły Muzeum Lalek Teatralnych. Było to dla nich pierwsze bezpośrednie spotkanie z animowanymi postaciami scenicznymi, które do tej pory widywali jedynie podczas spektakli. Dzieci poznały podstawowe rodzaje lalek i sposoby ich animacji. Podczas spotkania z konstruktorem lalek miały okazję zobaczyć oryginalne projekty scenografii, kostiumów i animowanych osóbek. Poznały również różnorodne konstrukcje lalek teatralnych i sposoby wykonywania rekwizytów. Zarówno spektakl, jaki i spotkanie w muzeum okazały się dla dzieci wyjątkowo atrakcyjnym doświadczeniem.