W dniu 30 października rozpoczęliśmy kolejny projekt eTwinning ,,Easier than you think”. W tegorocznym kółku biorą udział uczniowie klasy 7c i 7a w składzie: Natalia Pilawska, Anna Grzebień, Michał Kumorek, Jakub Nastyn oraz Sebastian Starego.
W tym projekcie głównym celem jest nauka języka angielskiego poprzez użycie rozmaitych gier językowych, takich jak: wąż językowy, kolorowanki, labirynt czy word cloud.
W obecnym eTwinnigu będziemy używać rozmaitych programów takich jak: What’s up, Facebook, Twinspace i wiele innych aby uatrakcyjnić i ułatwić uczniom zapamiętywanie nowego słownictwa z języka angielskiego.
Podczas pierwszych zajęć obejrzeliśmy zdjęcia i filmiki przesłane przez naszych europejskich partnerów. Następnie zapoznaliśmy się z harmonogramem zadań jakie mamy do zrealizowania w obecnym projekcie eTwinning.
Wykonaliśmy plakat powitalny, zrobiliśmy powitalne zdjęcia a następnie wykonaliśmy pierwsze zadania: wąż językowy oraz dopasowywanie słówek do obrazków.
Następne zajęcia odbędą się za dwa tygodnie, chętnych zapraszamy.

Relacja: Piotr Gorczyński