28 października klasa 3a udała się na wycieczkę do Pijalni Czekolady w Korczynie. Państwo Pelczarowie – właściciele Pijalni urządzili ją  w stylu starej fabryki czekolady. Pani przewodnik  opowiedziała o kolejnych etapach powstawania czekolady. Opowieści połączone były ze słodką degustacją. Uczniowie oglądali też film pt. „Od kakaowca do czekolady”. Największą atrakcją był udział w warsztatach, podczas których każdy uczestnik ozdabiał własną tabliczkę czekolady i lizaka. Nie zabrakło też zakupów pamiątkowych słodkości J. Na koniec dzieci otrzymały własnoręcznie ozdobioną czekoladę wraz z dyplomem. W dobrych humorach udały się do Parku Trampolin, gdzie czekała ich wspólna zabawa. Nieco zmęczeni wielością wrażeń trzecioklasiści chętnie skorzystali z zaproszenia rodziców i zjedli  pyszną pizzę. To była najwspanialsza i najsmaczniejsza wycieczka, jaką do tej pory odbyli.

Beata Kolanowska