Dnia 10 października w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość – ślubowanie i pasowanie uczniów klas pierwszych.
            Tego dnia, pierwszoklasiści, w obecności Dyrekcji Szkoły, rodziców i zaproszonych gości, przedstawili krótki program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Ponadto stawili czoła trudnym zagadkom, a także wykazali się ogromną wiedzą na temat nauki szkolnej i bezpiecznego zachowania.
Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez pierwszoklasistów uroczystego ślubowania z udziałem sztandaru szkoły oraz pasowanie na ucznia, którego dokonał dyrektor – pan Bartłomiej Mandzelowski. W ten oto sposób, pierwszoklasiści oficjalnie zostali przyjęci do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku. Najmłodsi odebrali legitymacje szkolne oraz zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami oraz drobnymi upominkami.

Drodzy Pierwszoklasiści!
 Serdecznie Was witamy. Życzymy samych sukcesów w nauce.
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was przyjemnością, a szkoła miejscem, do którego będziecie powracać z ogromną radością i bez obaw.
Cieszymy się, że z nami jesteście!

 tekst: P. Sabat