„W czas złotej jesieni to święto przypada…”
14 października obchodzone jest Święto Edukacji Narodowej, zwane popularnie Dniem Nauczyciela. Jest to święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników oświaty: pracowników administracji, obsługi, szkolnych służb medycznych.
W tym roku w naszej szkole uczciliśmy je uroczystą akademią w dniu 11 października.
Akademię przygotowały: klasa 6c wraz z wychowawczynią p. Marzeną Śliwińską oraz klasa 3b z wychowawczynią p. Marią Łukaszuk.
Program artystyczny na tle przepięknej dekoracji, która była dziełem p. Marii Leszczyńskiej podzielony był na kilka części. Na początek uczniowie w humorystyczny sposób wypowiadali „upomnienia” dla nauczycieli. Później egzaminowali grono pedagogiczne zadając niezmiernie trudne pytania, z którymi nauczyciele poradzili sobie na medal. Dużo śmiechu wywołał humor z zeszytów szkolnych. Nie zabrakło też gorących życzeń, podziękowań i wierszy.
Akademię ubarwiły występy muzyczne solistów: Juli, Martyny, Wiktora oraz piosenki w wykonaniu klasy 3b i chóru szkolnego pod kierunkiem p. Sabiny Wdowiak. „Wisienką na torciku” okazał się układ taneczno-akrobatyczny w wykonaniu dziewcząt z klasy 6c, w choreografii p. Judyty Barć.
Część oficjalną pan dyrektor Bartłomiej Mandzelowski rozpoczął krótkim wystąpieniem, następnie wręczył podziękowania wszystkim pracownikom szkoły, którzy obchodzili w tym roku jubileusze swojej pracy zawodowej oraz Nagrody Dyrektora Szkoły, poinformował także o przyznaniu Nagród Burmistrza Miasta Sanoka.
Głos zabrali też przedstawiciele Rady Rodziców, którzy na ręce pana dyrektora złożyli podziękowania i bukiet kwiatów.

tekst: Marzena Śliwińska