4 października 2019 roku nasza szkoła po raz ósmy uczestniczyła w akcji prowadzonej w ramach IX Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, organizowanej tradycyjnie pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
Akcja miała na celu zachęcić WSZYSTKICH do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.
Aby zdobyć tytuł EXPERTA TABLICZKI MNOŻENIA należało zdać egzamin – odpowiedzieć na 5 pytań z zakresu tabliczki mnożenia.
W tym roku przepytani zostali wszyscy uczniowie klas IV – VIII oraz klas III.
Do egzaminu przystąpiło 435 uczniów, zaszczytny tytuł Eksperta TM otrzymało 222 uczniów czyli ponad 50%.
W klasach trzecich – egzamin zaliczyło 69% zdających, w klasach czwartych – 51%, piątych – 44%,  w szóstych – 41%, w siódmych – 52%, a w ósmych – 50%.
W szkole egzamin przeprowadzała komisja w składzie: Zuzanna Kita, Nikola Maślanka, Michał Kopiec, Marika Dydio, Zofia Bochniarz, Aleksandra Przyboś
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji i wspólnej zabawy!

GRATULACJE dla naszych EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA, pozostali UCZNIOWIE trzeba wziąć się do roboty, a właściwie do TABLICZKI i ĆWICZYĆ, ĆWICZYĆ, ĆWICZYĆ! – w domu, w szkole, na rowerze, w autobusie, przy śniadaniu i kolacji na imieninach babci czyli zawsze i wszędzie.
tekst: Anna Buczkowicz