3 października klasa 3a uczestniczyła w warsztatach filmowych, organizowanych przez BWA. Zajęcia odbyły się w MBP. Ich celem było rozwijanie zainteresowania sztuką filmową oraz poznawanie specyfiki poszczególnych zawodów filmowych. Uczestnicy dowiedzieli się kim jest scenograf, na czym polega jego praca i jak powstaje scenografia do filmów. Pani instruktorka podała przykłady prac scenograficznych. Następnie wyjaśniła dzieciom przeznaczenie sprzętu na planie i technikę animacji. W ostatniej części zajęć pozwoliła trzecioklasistom na działanie twórcze. Za pomocą prostych materiałów plastycznych wykreowane więc zostały pomysłowe makiety scenografii. Być może posłużą one uczniom do dalszych działań. Czyżby do nakręcenia filmu?

Beata Kolanowska