Dnia 23.09.2019 roku na sanockim stadionie Wierchy odbyły się powiatowe zawody w
lekkiej atletyce. Było wiele szkół , więc i rywalizacja była ogromna .Można było wystartować w konkurencjach biegowych, rzutowych oraz w skokach. Nasza szkoła miała swoich reprezentantów w biegach i skokach.
Największym sukcesem okazała się sztafeta 4x100m. dziewcząt w składzie: Zuzanna Kita, Nikola Maślanka, Maja Bodnar  i Julia Łożańska – wszystkie z klasy VIII. Nasza ekipa zajęła 1 miejsce i dwa dni później reprezentowała SP2 na zawodach wojewódzkich. Mieliśmy również sukcesy indywidualne: Aleksander Lisowski był 3 w finale na 100 m., wśród dziewcząt w tej samej konkurencji do finału przeszły nasze trzy koleżanki – Nikola Maślanka, Julia Łożańska i Zuzanna Kita. Drugi czas uzyskała Nikola Maślanka i ona również zakwalifikowała się na zawody wojewódzkie. Maja Bodnar wystartowała w skoku w dal zajmując 2 lokatę tracąc do zwyciężczyni 1cm a w finale wojewódzkim uplasowała się w pierwszej dziesiątce.
W zawodach startowali jeszcze: Jakub Hott, Szymon Szmyd, Ksawery Szul, Miłosz Gabrychowicz, Oskar Mataczyński, Bartek Balazs, Oliwia Pisula, Julia Morawska, Krystian Jajko. Dwa dni później w Rzeszowie w finale wojewódzkim nasza dziewczęca sztafeta 4X100 m. uplasowała się na 5 punktowanym miejscu. Wszystkim gratuluję sukcesu i powodzenia w następnych zawodach sportowych .

                                                                            Nikola Maślanka kl 8A