Poniedziałkowy poranek, 30 września, prawie trzydziestoosobowa grupa naszych uczniów rozpoczęła niezwykłym wyjazdem. Był on owocem niedawnej wizytacji kanonicznej Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka w naszym sanockim dekanacie oraz naszej ,,Dwójce”.
Uczniowie wraz z Opiekunami: Siostrą Ewą Woś, Panią Elżbietą Sobolewską i Księdzem Mateuszem Sławińskim, udali się do miasta Przemyśl oraz na Kalwarię Pacławską. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Nasi uczniowie spotkali się z Księdzem Biskupem Stanisławem Jamrozkiem, odwiedzili przemyskie seminarium, zwiedzili przemyską archikatedrę, muzeum archidiecezjalne, kościół Ojców Franciszkanów, katedrę grekokatolicką, przemyski rynek oraz mieli okazję spróbować najlepszych lodów w jednej z najbardziej znanych przemyskich lodziarni.
Kolejnym etapem wyjazdu była Kalwaria Pacławska, jedno z najbardziej znanych miejsc pielgrzymkowych tysięcy pielgrzymów w naszej archidiecezji. W tym niezwykłym miejscu odbyła się Msza Święta z udziałem naszych uczniów tuż przy cudownym obrazie Matki Bożej Kalwaryjskiej, zwanej także Matką Bożą Słuchającą. Następnie jeden z ojców franciszkanów, po zakończonej Eucharystii, przybliżył uczestnikom wyjazdu historię kalwaryjskiego sanktuarium. Podsumowaniem całodziennej eskapady było wspólne ognisko na kalwaryjskiej ziemi.

Ks. Mateusz Sławiński