W poniedziałek, 16 września, wszyscy uczniowie klas I – III i nie tylko, zostali zaangażowani do wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, odwagi, odkrywania talentów oraz pokonywania trudności. Tego dnia towarzyszyła nam niezwykła postać – Vashti – główna bohaterka opowiadania Petera H. Reynoldsa pt. „The Dot”. Ta mała dziewczynka dzięki jednej małej kropce uwierzyła w siebie i odkryła wielki talent.
    Postanowiliśmy i my, podobnie jak Vashti, poszukać swoich talentów. Tego dnia „kropka” nas nie opuszczała. Nawiązując do historii naszej bohaterki, dużo rozmawialiśmy o naszych pasjach, uzdolnieniach, talentach. Kropkowaliśmy pisząc, czytając i licząc. Tworzyliśmy wspaniałe, kropkowe prace plastyczne, które dziś zdobią korytarz szkolny. Nie zabrakło również kropkowej sesji zdjęciowej. A wszystko w ubraniach w kropki. Działo się!!!
    Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego niezwykłego wydarzenia.

Tekst: Paulina Sabat