Akredytacja 2023-2027

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku dzięki staraniom Zespołu Projektowego otrzymała Akredytację Erasmus+. Dołączyła tym samym do prestiżowej grupy szkół aktywnie działających w sektorze Edukacja Szkolna –  w konkursie projektów zajęliśmy 42 miejsce w Polsce z wynikiem 89 punktów na 100 możliwych do zdobycia. Akredytacja została przyznana przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ na lata 2023-2027.

Przyznanie Akredytacji Erasmusa stanowi potwierdzenie, że Zespół Projektowy stworzył plan realizacji wysokiej jakości działań w zakresie mobilności wpisujących się w wielopłaszczyznowy rozwój naszej placówki. Plan ten nazywany jest Planem Erasmusa i stanowi kluczowy element wniosku o Akredytację, który został złożony w październiku 2022 roku.

Dzięki temu, że pomyślnie przeszliśmy proces Akredytacji uzyskaliśmy uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Akcji 1. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością kadry dydaktycznej w ramach programu Erasmus+: uczestnictwo w kursach językowych i metodycznych, udział w obserwacjach pracy w szkołach partnerskich. Dla naszych uczniów oznacza to możliwość realizacji celów projektowych w międzynarodowym środowisku oraz odbywania spotkań z rówieśnikami w szkołach partnerskich.

Nasz projekt ma założenia długofalowe, których rezultatem będzie podniesienie jakości pracy całej szkoły.

Autorzy wniosku o Akredytację:

1. mgr Edyta Michalak
  2. mgr Agnieszka Kopiec