Dnia 15.11.2019 roku  uczniowie wzięli udział w niecodziennym spotkaniu z przedstawicielami Grupy Rekonstrukcji Historycznej „SAN”.  Spotkanie trwało dwie godziny lekcyjne i rozpoczęło się prezentacją multimedialną, omawianą przez jednego z gości – pana Piotra Kitę. Członkowie GRH „SAN” przybliżyli uczniom temat I wojny światowej, formowania się polskich jednostek, oraz drogę Polaków do niepodległości. Uczniowie mieli okazję nie tylko do zademonstrowania swojej wiedzy historycznej, ale także mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na tematy związane z odzyskaniem niepodległości. W drugiej części spotkania pan Łukasz Solon  zaprezentował różne rodzaje broni a uczniowie mogli przymierzyć mundury żołnierskie.
Spotkanie to było bardzo wartościowe. Na pewno w dzisiejszym świecie, pełnym fałszywych wzorców, niekoniecznie słusznych wartości, owo spotkanie przyczyniło się do pogłębienia w dzieciach świadomości tego, że Polska ma swoją własną historię, o której nie powinno się zapominać.