Zespół humanistów od października realizował projekt „Nic dwa razy się nie zdarza” .  Jego celem było pogłębienie wiedzy na temat poetki w związku z obchodami 100.lecia jej urodzin.

Uczniowie mieli do wykonania zadania dotyczące twórczości Szymborskiej:

Klasy 4- „Szymborska na wesoło”-lepieje szkolne;

Klasy 5- Kolaże;

Klasy 6- Interpretacja plastyczna wybranego wiersza Szymborskiej;

Klasy 7- Zareklamowanie poezji Szymborskiej (filmowa reklama poezji);

Klasy 8- Godzina poezji z Szymborską.

Dodatkowo na korytarzu można było pooglądać wystawy o poetce przygotowane przez panie z biblioteki szkolnej oraz historyków.

Dnia 15 grudnia odbyło się podsumowanie projektu w formie uroczystej akademii pt. “Polubić Szymborską. Noblistka znana i nieznana”. Była to okazja, aby  zobaczyć najlepsze  prace uczniów w formie rozbudowanej prezentacji multimedialnej i krótkiego przedstawienia. Uczniowie byli zaskoczeni taką formą spotkania i bardzo im się ona podobała, bo składała się wyłącznie z ich prac i zmontowanych filmów 🙂 A wszystko to okraszone dużą dawką poezji w formie recytowanej i śpiewanej.

Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie!!!

Nauczyciele języka polskiego, historii oraz bibliotekarze.