Uczniowie klasy 2a przekonali się, że praca z lekturą jest czystą przyjemnością, jeśli tylko można połączyć zajęcia literackie z plastycznymi i teatralnymi. Możliwość taką znaleźli w gościnnych progach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani Joanna Szostak animatorka sztuki z sanockiego BWA zaprosiła dzieci do wspólnego wykonania pacynek i zaprojektowania scenografii teatralnej. Następny etap zajęć przebiegał w grupach. Zadaniem dzieci było stworzenie historii i zaprezentowanie ich przy udziale wykonanych wcześniej lalek. Jak się okazało, animowanie pacynek to bardzo prosta sprawa, a historie , które przy okazji powstawały, były bardzo różnorodne : podróżnicze, sensacyjne, obyczajowe, a nawet kryminalne ( obfitujące w liczne pościgi za przestępcami). Z każdą kolejną prezentacją dzieci coraz pewniej posługiwały się zarówno stworzonymi lalkami, jaki i kreowanymi historiami.

To były bardzo twórcze i radosne zajęcia.

Dziękujemy!

Agnieszka Polańska