10 listopada 2023 roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uroczystość została starannie przygotowana przez nauczycieli i uczniów szkoły.

Pani Kamila Kosztołowicz wraz z klasą 3c zorganizowała akademię dla uczniów klas 1-4. W programie znalazły się pieśni patriotyczne , wiersze oraz tańce, które ukazywały drogę Polski do odzyskania niepodległości.

Dla klas starszych ( 5 – 8 ) występ przygotowała Pani Anna Polańska wspólnie z klasą 5c. Zaprezentowano utwory muzyczne oraz wiersze, które odwoływały się do uczuć narodowych każdego obywatela. Nad całością uroczystości czuwała pani Sabina Wdowiak, odpowiedzialna za oprawę muzyczną tego wydarzenia.

W tym roku obchodzono 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szkoła została ozdobiona biało-czerwonymi dekoracjami, a uczniowie i nauczyciele mieli, przypięte do ubioru, kokardy w barwach narodowych. Wydarzenie to było wyjątkowym momentem, podkreślającym ważność historii i patriotyzmu w życiu społeczności szkolnej.

Katarzyna Popowicz