1 grudnia po zajęciach szkolnych udaliśmy się do Rzeszowa na mecz PlusLigi Asseco Resovia – Stal Nysa. Celem wycieczki było propagowanie aktywnych, ciekawych i pozytywnych form spędzania wolnego czasu, kształtowanie właściwej postawy kibica sportowego, dobra zabawa oraz wzbudzenie zainteresowania dyscypliną sportową jaką jest piłka siatkowa. Ważnym celem była również integracja uczniów z różnych oddziałów klasowych.
Kibice z „Dwójki” gorąco nie oszczędzając rąk oraz gardeł wspierali siatkarzy z Rzeszowa. Po zakończonym meczu, wygranym przez rzeszowską drużynę 3:0, wszyscy udaliśmy się na parkiet gdzie zbieraliśmy autografy oraz pozowaliśmy do zdjęć między innymi z Fabianem Drzyzgą, Jakubem Kochanowskim czy Pawłem Zatorskim – zawodnikami Resovii Rzeszów oraz reprezentantami Polski.

Wycieczka była bardzo udana, zarówno uczniowie jak i opiekunowie (p. Bartłomiej Żyłka, p. Wojciech Mermer oraz p. Adam Zawadzki) wyrazili chęć wyjazdu na kolejny mecz siatkarski.

Bartłomiej Żyłka