Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia oraz okres zimowy stanowić będą ciężką próbę dla całej Ukrainy, ale także poważne wyzwanie dla Polaków zamieszkujących tereny, przede wszystkim wschodniej Ukrainy. Trwająca od wielu miesięcy wojna drastycznie wpłynęła na poziom życia obywateli Ukrainy, wśród których żyją dziesiątki tysięcy naszych rodaków, a ich sytuacja materialna z roku na rok ulega pogorszeniu.

Od wielu lat w okresie przedświątecznym pomoc Polakom na Ukrainie organizuje Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddział w Przemyślu. W akcje angażuje się wiele podmiotów i ludzi dobrej woli z całego Podkarpacia. Dziś – w szczególnie ciężkim momencie – chcielibyśmy zwrócić uwagę na potrzeby naszych rodaków i zorganizować wsparcie, które pozwoli na przetrwanie ciężkiego okresu i godne uczczenie Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego wspólnie z Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem przy wsparciu Grupy Kapitałowej „Specjał” oraz Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, organizujemy zbiórkę produktów spożywczych, które trafią do polskiej społeczności z Mościsk, Myslatyc, Sambora, Łanowic oraz innych miejscowości.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcję „Polakom na Ukrainie”. Zbiórka odbędzie się w dniach od 1 do 12 grudnia br. Aby pomoc przybrała najbardziej efektywny charakter, prosimy o przekazywanie produktów z długim terminem przydatności do spożycia (lista poniżej).

W tych dniach uczniowie z koła wolontariatu naszej szkoły zbierać będą dary w klasach.

Zebrane artykuły przekażemy naszym rodakom w tygodniu poprzedzającym okres Świąt Bożego Narodzenia.

W imieniu potrzebujących bardzo dziękujemy za wsparcie.

Lista produktów:

makaron
kasza (różne rodzaje)
cukier
konserwy rybne /puszki mięsne/ pasztety
puszki (kukurydza, groszek itp..)
herbata duże opakowanie
kawa sypana/ kawa rozpuszczalna
mleko UHT w kartonie
mleko w proszku
pakowane wędliny (kabanosy)
kakao
orzechy / bakalie
mąka
olej
słodycze (czekolada)
mydło w kostce
mały proszek do prania
pasta do zębów
żel pod prysznic
szampon
świece