Dnia 13 czerwca miała miejsce całodniowa wycieczka klasy 5a do Bałtowa. Uczniowie zwiedzili SABATÓWKĘ, której nicią przewodnią są wierzenia i obrzędy słowiańskie. Następnie udali się na emocjonujący seans w kinie 5D oraz dowiedzieli się, jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu, dzięki bardzo realistycznemu OCEANARIUM. Punktem kulminacyjnym była podróż, na pokładzie żółtego, amerykańskiego schoolbusa, po terenie ZWIERZYŃCA (safari – obszar ponad 40 hektarów zamieszkały przez liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów). POLSKA w MINIATURZE to kolejna atrakcja godna podziwu. Na powierzchni około 1 hektara, uformowanego na kształt Polski z zaznaczonymi głównymi rzekami i jeziorami, zgromadzono  50 miniatur zamków i pałaców. Uczniowie mieli również zapewniony czas wolny w PARKU ROZRYWKI, gdzie korzystali z kolejki górskiej, statku piratów, karuzeli łańcuchowych i wielu innych atrakcji To był naprawdę udany wyjazd, choć pogoda nie do końca dopisała.

Katarzyna Popowicz