Szkolne Koło Wolontariatu informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją na Ukrainie, jako społeczność szkolna nie pozostajemy obojętni na ciężki los ludzi zmuszonych do opuszczenia swojego kraju. Rozpoczynamy akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeczy, które na ten moment są najbardziej potrzebne to:

koce
śpiwory
karimaty
opatrunki
plastikowe sztućce, talerze, kubki
termosy
powerbanki
pampersy
mokre chusteczki higieniczne
mleko w proszku

Ponadto organizujemy akcję „Podaruj śniadanie potrzebującemu”. Każdego dnia na pierwszej godzinie lekcyjnej, wolontariusze będą zbierać przyniesione przez dzieci śniadanie dla potrzebujących uchodźców. Prosimy, aby była to drożdżówka, jabłko i soczek zapakowane do woreczka.

W holu szkoły (Budynek A) zostanie wystawiony kosz, do którego można składać spożywcze półprodukty typu chleb, bułki, konserwy, sery, z których przygotujemy w naszej kuchni kanapki dla imigrantów z Ukrainy.

Akcja trwa do odwołania.

Dziękujemy za każdy, nawet najmniejszy gest dobrej woli.