W dniu 12.10.2021r. klasa 3b i 3c pojechały na wycieczkę do Bieszczadzkiej Szkoły Rzemiosła w Uhercach Mineralnych.

Podróż minęła szybko i wesoło. Po przyjeździe na miejsce obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy opowieści dziadka i wnuczka o dawnej szkole. Wzięliśmy udział w krótkiej lekcji kaligrafii. Mogliśmy też ulepić własne naczynia na kole garncarskim, a później zostaliśmy młodymi piekarzami – każdy z nas przygotował ciasto na pyszne proziaki, które zjedliśmy z dżemem. Na koniec kupiliśmy pamiątki, a w drodze powrotnej zrobiliśmy przystanek w Lesku na słodkie co nieco.

Po czterech godzinach byliśmy z powrotem w szkole.

To była udana wycieczka!

relacja: Nina Stańko, uczennica kl. 3b

Zajęcia rozpoczęliśmy od sali, gdzie oglądaliśmy film o dawnych czasach szkoły. Następnie uczyliśmy się pisać piórem, piekliśmy proziaki a także lepiliśmy z gliny małe garnki. W szkole można też było skorzystać z „Beczki śmiechu”. Na koniec mogliśmy kupić pamiątki i inne rzeczy.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do słodkiego domku.

Było wspaniale!!!
relacja: Martyna Zając, uczennica kl. 3c