Dnia 12 grudnia 2020 roku na basenie Centrum Rehabilitacji i Sportu w Sanoku odbyły się zawody pływackie zorganizowane przez Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sanoku ,,Sprawdzamy własne możliwości”. Brało w nich udział wielu pasjonatów pływania, w tym uczniowie z naszej szkoły-zarówno z klas młodszych, jak i starszych.

Największy sukces odniosła uczennica klasy 6a, Kalina Grzesiak, która pomimo kontuzji dwukrotnie zdobyła drugie miejsce w wyścigu na 50 m stylem dowolnym i 50 m grzbietem poprawiając jednocześnie swoje dotychczasowe wyniki.

Kalinka tak opisuje swoje początki na pływalni:

„Naukę pływania rozpoczęłam w wieku pięciu lat. Najpierw przez 4 lata uczyłam się pod okiem instruktorów na basenie w Brzozowie, a od dwóch lat trenuję trzy razy w tygodniu w Sanoku, w klubie sportowym UKS Rekiny Mosir Sanok. W sierpniu uczestniczyłam w obozie pływackim Otylia Swim Camp, na którym trenowałam m.in. z naszą mistrzynią, Otylią Jędrzejczak.”

Tekst powstał we współpracy z Kalinką i jej mamą