Koncert charytatywny „Dar serca”

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Antoine de Saint-Exupéry  „Mały Książę”

Dzień 10 stycznia 2020 r. na długo zostanie w pamięci całej społeczności  SP2 w Sanoku. W piątkowy, zimowy wieczór w sali koncertowej Sanockiego Domu Kultury zgromadzili się  wszyscy, którzy chcieli złożyć „Dar serca”, dla małej Oliwki.

Koncert zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Kingi w Sanoku przy współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Sanoku oraz Fundacją Czas Nadziei.

Na gościnnej scenie SDK, jak również na widowni pojawili się wszyscy, dla których „dar serca”, „pomoc”, „życzliwość” „nadzieja” nie są tylko pustymi słowami. Ludzie dobrej woli otworzyli swoje serca, ale również portfele: podczas koncertu zebrano 23370 złotych i 76 groszy (z tego 4848 złotych i 8 groszy podczas akcji przedświątecznej w szkole). Cała kwota trafi na subkonto Oliwii i będzie wykorzystana w jej dalszym leczeniu.

Scenariusz widowiska opracowały i czuwały nad jego sprawnym przebiegiem: Wioleta Lesiak i Anna Żółkiewicz. Logo „Dar serca” zaprojektowała Sabina Żółkiewicz.

Imprezę  prowadzili uczniowie I LO w Sanoku: Katarzyna Siekaniec, Oliwia Radwańska, Mateusz Zapotoczny i Tomasz Sroka.

Podczas koncertu wystąpiły:

  • zespoły taneczne: klas pierwszych przygotowane przez panie: Paulinę Sabat i Ewelinę Kocik, klas drugich i piątych przygotowanych przez panią Annę Żółkiewicz;
  • gimnastyczki z klas szóstych, które do pokazu umiejętności przygotowały panie Judyta Barć i Monika Więckowska –Rycyk;
  • grupy wokalne: uczniów klasy 3a, 3b i 7e przygotowane przez panie Beatę Kolanowską, Marię Łukaszuk i Edytę Michalak;

oraz

  • soliści: Wiktor Izdebski, Michał  Kopecki, Joachim Szwan,
  • Wiktoria Stypuła, która zaprezentowała układ gimnastyki artystycznej (Wiktoria trenuje w UKS Spartanie Zahutyń);
  • sekstet instrumentalny i zespół muzyczny „Przyjaciele z Dwójki”, którymi kieruje pani Sabina Wdowiak;
  • Mateusz Gagatko, który zagrał na akordeonie i zaśpiewał kolędę;

Zaprezentowano również przedstawienie pt. „Kopciuszek, wersja współczesna”, w którym wystąpili rodzice i nauczyciele naszej szkoły.

Ponadto koncert uświetniły gościnne występy Zespołu Tańca Ludowego Sanok, a także solistki Sandry Bulczyńskiej – absolwentki SP2.

Koncert „Dar serca” to nie tylko  piękne występy na scenie, ale również kwesta, którą przeprowadzili wolontariusze (uczniowie SP2 oraz I  LO) oraz kiermasz charytatywny, zorganizowany przez szkolne Koło Wolontariatu pod opieką pań: Agnieszki Kopiec i Iwony Łukaszyk w szkole i w SDK-u. Różnorodność rękodzieła zadziwiała oraz zachwycała kupujących. Można  było nabyć piękne prace wykonane przez Przyjaciół „Dwójki” czyli uczniów naszej szkoły, rodziców, nauczycieli oraz lokalnych artystów, m.in. panie: Halinę Więcek, Alicję Stodolak, Annę Wierzbicką, a także przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej „Świetlik”.

W trakcie koncertu zostały przeprowadzone licytacje prac podarowanych przez: Warsztaty Terapii Zajęciowej („Miasto nocą” – obraz haftem malowany na filcu , „Kogut z zagrody bieszczadzkiej” – olej na płótnie| i kopia obrazu S. Wyspiańskiego  „Portret Elizy”) , pana Tomasza Abrama – firma DRUMMONDS:  (popiersie Piłsudskiego – odlew w brązie forma przestrzenna i „Krajobraz perspektywiczny” obraz Katarzyny Kowalskiej) , Annę Marię Pilszak ( „Połoniny”) oraz Alicję Stodolak, (ikona pisana „Matka Boska Pieniążna”).

Najcenniejszą pracą plastyczną okazał się obraz „Pejzaż zimowy” autorstwa bohaterki całego wydarzenia Oliwki Rybczak.

Licytację prowadzili: Katarzyna Góralska i Rafał Jasiński.

Nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwało grono pomocników: obsługę dźwięku zapewnili uczniowie I LO: Mateusz Kwaśniewicz, Mateusz Kwolek, Kacper Stabryła, płynność włączania podkładów muzycznych  – pani Małgorzata Czaban, a opiekę nad młodymi artystami znajdującymi się za sceną – nauczyciele SP 2.

Dziękujemy wolontariuszom Fundacji Czas Nadziei: Danielowi Starejce, Rafalowi Jasińskiemu, Joannie Rojkowskiej i Damianowi Biskupowi za wsparcie naszego przedsięwzięcia oraz zorganizowanie stanowiska DKMS, przy którym rejestrowały się kolejne osoby jako potencjalni dawcy szpiku.

Składamy również podziękowania pani Katarzynie Nowak za czuwanie nad wolontariuszami z I LO, państwu Annie i Wojciechowi Paradiukom za wydrukowanie plakatów informujących o koncercie,  a także wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wsparli nasz szczytny cel.

 

„Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas , kiedy skrzydła zapominają jak latać”      

Antoine de Saint-Exupéry  „Mały Książę”