Rodzina to siła

532

21 listopada 2019 roku w SP nr 2 im. Św. Kingi odbył się II Rodzinny konkurs plastyczny o  treści patriotycznej ,, Kto Ty jesteś? ” – Czar i urok legend polskich.

Dzieci z klas I-III wraz z rodzinami wykonywały prace plastyczne posługując się różnymi technikami plastycznymi. Powstały bajkowe wawelskie smoki, warszawskie syrenki, pojawiły się biesy i  czady, ,,zagościła” patronka szkoły oraz ,,sanocka studzienka”
Po krótkim programie artystycznym z pieśniami patriotycznymi w tle (uczniowie z  klas III a i  b) odbyło się uroczyste wręczanie nagród.
Ku wielkiej radości uczestników wręczał je Burmistrz naszego miasta p. Tomasz Matuszewski, który w ciepłych słowach powitał gości oraz podkreślił rolę rodziny we współczesnym świecie. Wraz z  dyrektorem szkoły p. Bartłomiejem Mandzelowskim przystąpili do wręczenia nagród zwycięzcom.
Jury konkursu przyznało nagrody w czterech kategoriach:
,, małą ojczyzna” – I miejsce Iga Biłas
Antonina Kajdanowicz
,, legendy polskich miast” – I miejsce Marika Pelczarska
Lena Gurgul
Lidia Stafiej
,, mistrzowie kreatywności” – Emil Sarama
Nina Stańko
,,twórcze inspiracje”-     Filip Buczkowicz
Maria i Helena Głuszkiewicz

Nie zabrakło też wyróżnień i nagród za udział w konkursie. Oczywiście wszystkie prace wykonywane były rodzinnie. Nagrody w postaci : wyjść na pizzę do ,,Xavito” i ,,Soprano”, basen, kręgle, seans filmowy zawdzięczamy sponsorom, za co z serca dziękujemy.
Następnie wszyscy zasiedli przy stołach, by przy nastrojowej dekoracji delektować się szarlotką, kawą i herbatą.
Organizatorem konkursu była dyrekcja SP2 oraz p. Justyna Lisek i p. Magdalena Bodziak ( świetlica SP2).
Zapraszamy za rok !!!
Tekst: Justyna Lisek