W dniu 20 października był obchodzony Międzynarodowy Dzień Krajobrazu, który w obecnym roku promował wartość wody w krajobrazie. Z racji tego święta klasa 4 b w poniedziałek 21 października pod opieką pani Elżbiety Wójcik, Justyny Kielar i Renaty Bryndzy wybrała się na pieszą wycieczkę. Celem było przejście ścieżką przyrodniczo – edukacyjną znajdującą się na obszarze Europejskiej Sieci Ekologicznej Natura 2000 Góry Słonne. Podczas spaceru podziwialiśmy piękny krajobraz brzegu rzeki San oraz Gór Słonnych. Zaobserwowaliśmy skutki działalności bobrów, co zostało uwiecznione na zdjęciach. Idąc ścieżką przyrodniczo-edukacyjną zaznajomiliśmy się z informacjami o faunie i florze obszaru Natura 2000 Góry Słonne. Mieliśmy również przerwę na drugie śniadanie na jednym z przystanków znajdujących się na trasie ścieżki. Pogoda w tym dniu nam dopisała. Po kilku godzinach pełni wrażeń wróciliśmy pod szkołę.
tekst: Justyna Kielar