Jak co roku we wrześniu wspominamy tragiczne wydarzenia z roku 1939, gdy 1 września zamiast pierwszego dzwonka w szkole Polacy usłyszeli świst bomb – wybuchła II wojna światowa. Z tej okazji uczniowie klasy VII e pod opieką Pani Edyty Michalak oraz Chór Szkolny pod opieką Pani Sabiny Wdowiak przygotowali Akademie podczas której przedstawili najistotniejsze fakty i tragiczny bilans najokrutniejszego konfliktu w dziejach ludzkości.  Wspominaliśmy tych, którzy oddali życie za swój kraj walcząc z okupantem podczas trwającej niemal 6 lat wojny. Najważniejszym przesłaniem wystąpienia uczniów było to, że dziś to właśnie na nas spada odpowiedzialność za to, w jaki sposób miniona przeszłość, lata wojny i okupacji, zostaną zapamiętane. Szansę ocalenia ma bowiem tylko to, co żyje w pamięci ludzi i narodów.

Tekst: Edyta Michalak