„Aktywni Razem – Active Together”

Projekt  „Aktywni Razem – Active Together”, skierowany jest do Samorządów Uczniowskich szkół z różnych krajów europejskich i ma na celu promowanie oraz wdrażanie idei tzw. „aktywnych przerw” międzylekcyjnych. Inicjatywa ta jest szczególnie ważna w kontekście wspierania zdrowego trybu życia oraz budowania pozytywnych relacji w społeczności szkolnej. Aktywne przerwy to krótkie, ale bardzo efektywne ćwiczenia – zarówno fizyczne, jak i umysłowe – które nie tylko integrują uczniów, ale również przyczyniają się do poprawy ich samopoczucia, koncentracji oraz ogólnej efektywności w nauce. Dzięki nim uczniowie mają możliwość oderwania się od codziennej rutyny i zrelaksowania się, co sprzyja ich lepszemu funkcjonowaniu podczas zajęć lekcyjnych.

W ramach projektu, który potrwa przez cały rok szkolny, Samorządy Uczniowskie będą miały możliwość współpracy na platformie eTwinning, dzieląc się pomysłami, doświadczeniami oraz dobrymi praktykami. Uczniowie będą omawiać problemy, jakie napotykają w swoich szkołach, a także wspólnie opracowywać rozwiązania, które będą mogły zostać wdrożone w ich lokalnych środowiskach szkolnych. Projekt stwarza doskonałą okazję do rozwijania umiejętności współpracy międzynarodowej, a także do wzmacniania kompetencji językowych, gdyż komunikacja między uczestnikami będzie odbywać się w języku angielskim.

Przez cały rok szkolny uczniowie z różnych krajów będą pracować nad rozwijaniem pomysłów, które mogą wprowadzić pozytywne zmiany w swoich szkołach, jednocześnie przyczyniając się do promocji zdrowia, integracji oraz radości z aktywności fizycznej.