W dniu 22 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia, w której wzięli udział pierwszoklasiści wraz z rodzicami, dyrekcja oraz wychowawcy. Atmosfera była podniosła i pełna radości. Uczniowie, aby udowodnić swoją gotowość do stania się prawdziwymi uczniami, podjęli kilka prób podczas, których zaprezentowali swoje talenty recytatorskie, wokalne oraz sportowe, co dostarczyło wszystkim wielu emocji. Jednym z ostatnich wyzwań było wypicie soku z cytryny, po czym pierwszoklasiści uśmiechali się przez minutę, udowadniając, że są w stanie pokonać wszelkie trudności. Po części artystycznej uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie przed pocztem sztandarowym, obiecując być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę oraz sprawiać radość rodzicom i nauczycielom swoim zachowaniem i nauką. Uroczystość zakończyła się symbolicznym aktem pasowania na ucznia przez dyrektora, co było zwieńczeniem tego wyjątkowego dnia. Uroczystość była pełna wzruszeń i stanowiła ważny moment w życiu nowych uczniów.

K.K.